Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su belirlendi.

“CHRO fonksiyonunun yükselen değerine dikkat çekebilmek, CHRO kavramının önemini vurgulamak amacıyla Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleşen Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisiaraştırması sonuçlandı. Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi’nin belirlendiği araştırma süreci şu şekilde yürütüldü;

  • ·        Türkiye’nin önde gelen kuruluşları; ciro, çalışan sayısı, sektör çeşitliği, hissedar yapısı, son üç yılki büyüme oranları, çalışan memnuniyeti yönlerinden analiz edildi. Araştırmaya dahil edilecek 1000 şirket belirlendi.
  • ·        Bu 1000 şirketin en üst seviye insan kaynakları yöneticisi (CHRO) konumundaki adaylar tespit edildi.
  • ·        Yönetsel çeşitlilik, insan kaynakları alanında geliştirilen uygulamalar, çalışan sayısı, ekip yönetimi, sermayedar yapısı ve iş geçmişleri göz önüne alınarak adaylardan toplanan bilgi formları ve anket sonuçları danışma kurulu tarafından incelendi.
  • ·        Danışma kurulunun değerlendirmeleri ve oylamaları sonucunda; insan kaynağını en etkin biçimde yöneten, kurum öncelikleri doğrultusunda fark yaratan, değer katan, benzersiz insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiren Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’su belirlendi.

Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde yürütülen “Türkiye’nin En Etkin 50 İK Lideri | En Güçlü 50 CHRO” araştırması kapsamında belirlenen 50 İK Lideri’ne ödülleri, 15 Kasım Salı günü Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da, BMI organizasyonunda gerçekleşecek CHRO Summit 2016’da takdim edilecek.

Türkiye’nin İş Dünyası Liderleri’ne, insan kaynakları alanındaki en önemli karar alıcılarına, düşünce önderlerine ev sahipliği yapacak Zirve hakkında detaylı bilgi için www.chrosummit.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.”

249 total views, 1 views today

1995 yılı Kırşehir Kaman doğumlu;Bilişim Teknolojileri mezunu ;Trakya Üniversitesinde işletme bilgi yönetimi bölümü, bölüm ikincisi olarak bitiren ve  mezuniyetini takiben insan Kaynakları  sektörüne kendisini adamış bir gönüllü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir